آموزش مجازی جمعیت هلال احمر

راهنمای آشنایی با اقدامات لازم برای آمادگی در برابر زلزله

زلزله از جمله حوادث طبیعی است که بدون هشدار قبلی در هر زمان و مکان روی می‌دهد و در صورت آماده نبودن جامعه در برابر آن می‌تواند علاوه بر ایجاد آسیب و خسارت به زیرساخت‌ها، صدمات و تلفات بسیار زیادی وارد کند. آمادگی هر فرد در برابر وقوع زلزله، در حفظ سلامت وی و کاهش خسارات ناشی از آن مؤثر است. جمعیت هلال‌احمر بر اساس رسالت و تکلیف قانونی خود، آموزش‌ آحاد جامعه و افزایش آگاهی‌های عمومی، به‌منظور کاهش خطرپذیری و افزایش تاب‌آوری مردم در برابر حوادث و سوانح را در دستور کار خود قرار داده است.

معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر به‌عنوان متولی امر آموزش همگانی درصدد است با تهیه و تولید دست نامه‌ها در حوزه مخاطرات به‌ویژه زلزله گامی جهت حساس سازی و ارتقای آگاهی‌های عموم مردم به‌منظور کاهش آسیب‌پذیری آنان در برابر وقوع مخاطرات بردارد. در جمع‌آوری مطالب این دست نامه از منابع علمی معتبر، ظرفیت علمی متخصصان و صاحب‌نظران جمعیت و سایر سازمان‌های مرتبط استفاده شد، تا آموزش‌های ضروری و کاربردی درزمینۀ اقدامات ایمنی و محافظتی در برابر وقوع زلزله، با زبانی ساده و قابل‌فهم به‌صورت راهنمایی فشرده و کوتاه به عموم مردم ارائه شود. امید است مخاطبان با مطالعه این راهنما بتواند اطلاعات لازم و کافی در زمینه‌های آمادگی در برابر وقوع زلزله را به دست آورده و با بکار بستن دانش و اطلاعات کسب‌شده گامی در جهت آمادگی خود و اعضای خانواده بردارند.

فایل word

فایل PDF

تهیه شده توسط: معصومه یاسبلاغی، عزت الله وقری

تصویرگر: عبدالحسین رحیمی

چنانچه مطالب این محتوا را مفید می دانید، شما نیز می توانید با اهدای  هر میزان از مبلغ که تمایل دارید، در این جنبش خیرخواهانه شریک شوید.

ما با شما عدالت آموزشی را با شعار آموزش همگانی، همه جا، همه وقت، برای همه را، تحقق خواهیم بخشید.

لینک اهدای مبلغ

 

تگ ها: زلزله هلال احمر آموزش همگانی
اشتراک‌گذاری:

آخرین مقالات